۷ ویژگی مهم خانه های لوکس

خانه لاکچری

همه در ارزوی داشتن یک خانه زیبا و به روز، به همراه تمامی امکان های راحتی موجود هستند تا بتوانند تجربه ای جدید از یک خانه منحصر به فرد را داشته باشند.
خانه هایی که در دسته خانه های لوکس قرار میگیرند، لزوما عمارت نیستند. اما تجربه ای خاص از زندگی در یک خانه به صاحبان و خانوادهایشان هدیه می دهند.
در این مقاله به هفت مورد مهم برای خرید و یا ساخت خانه های لاکچری این روزها که بایستی رعایت شود، اشاره خواهیم کرد.

۱- امنیت خانه:

وقتی که صاحب یک خانه لوکس هستید، نشان دهنده این است که اجناس گرانقیمتی که باعث جلب توجه میشوند در خانه خود نگهداری میکنید.
خانه های این چنینی عموما مورد توجه سارقین هستند و از همین رو اقدامات امنیتی یک مسئله مهم در ساخت خانه های لوکس به حساب می اید.
صاحبان خانه های لوکس برای حفظ دارایی خود و تامین امنیت خانوادهایشان از خطرهای ناشی از اتش سوزی، سارقین و متجاوزین و…، حاظر به پرداخت مبالغ هنگفتی هستند. این روزها ارائه دهندگان پیشرو در زمینه امنیت خانه، پا را فراتر از یک سیستم زنگ خطر ساده گذاشته اند.
سیستم های نظارت جدید با ایجاد یک لینک مستقیم به مرکز متخصصان کنترل امنیت توانسته اند هشدارهای دروغین را کاهش داده و علاوه برای مقاومت تسهیلاتی سازه در برابر خطر، راه های ارتباطی و اطلاع به مقامات و ارگان های محلی را در صورت وقوع اتش سوزی و خطرات دیگر تسریع کنند.

۲- خانه باهوش:

این روزها یکی از ویژگی های مهم خانه لوکس، استفاده از المان های هوشمند سازی در طراحی و ساخت خانه است.
به طور خلاصه خانه هوشمند، به خانه ای اطلاق میشود که مجهز به سیستم، لوازم و تجهیزات متصل به شبکه است که قابلیت کنترل از راه دور و واکنش خودکار را دارد.
این فناوری بسیار سریع در حال پیشرفت است و به زودی کمتر جنبه ای از یک خانه لوکس را خواهیم دید که مجهز به این سیستم نباشد. در ادامه به چند فناوری مهم در این زمینه اشاره خواهیم کرد:
• سیستم امنیتی خانه هوشمند که می تواند از طریق یک برنامه کنترل شود.
• دوربین های امنیتی متصل به اینترنت که می توانید بصورت آنلاین وضعیت را نمایش دهد.
• چراغ هایی که می توانند در زمان سنج تنظیم شوند یا به فعالیت در یک اتاق واکنش نشان دهند.
• وجود انواع سنسور های واکنش گرا.
• پرده هایی که در هنگام غروب آفتاب یا طلوع آفتاب باز و بسته می شوند.
• لوازم خانگی که می توانند در صورت بروز مشکل کارکرد به شما اطلاع دهند.
• ترموستات هوشمند که تنظیمات درجه حرارت شما را یاد می گیرد و به طور خودکار تنظیم می شوند.

۳- حمام برای استراحت:

حمام بدون شک یک بخش مهم از خانه را تشکیل می¬دهد. و همچنین برخی افراد حمام را محل مناسبی برای استراحت بعد از یک روز خسته کننده می دانند. حمام در خانه های لوکس به ابگرمکن های حرفه ای تعبیه میشود و آنها نه تنها یک حمام و وان جداگانه دارند بلکه اتاق بخار ، سونا و آینه های صفحه لمسی دارند که به اندازه یک تلویزیون دو برابر هستند.

۴- آشپزخانه سرآشپز:

اگر قلب خانه آشپزخانه است، پس خانه های لوکس نبض بسیار قوی دارند. اگر صاحبان خانه های لوکس، اشپزخانه مخصوص سراشپز نداشته باشند ، حتی نمی توانند برای گشت و گذار در خانه وقت پیدا کنند.
اشپزخانه سراشپز بیش از یک مجموعه لوازم خانگی است. فضایی بزرگ و جادار که پخت پز و خلاقیت در اشپزی را اسان تر میکند، حتی اگر در شرایطی باشید که نیاز به بیش از یک نوع پخت پز داشته باشید.
این اشپزخانه ها با دارا بودن موارد اضافی مانند اجاق هایی دوتایی و همینطور گرمکن هایی برای گرم نگه داشتن غذا به همراه جزیره ای بزرگ برای سینک و فضاهای مخصوص اماده سازی غذا، کار پردردسر اشپزی را برای سراشپزان، تبدیل به کاری اسان و لذت بخش میکنند.

۵- معماری لوکس:

سفارشی سازی و جزییاتی که در یک خانه لوکس به کار می رود، چیزی کمتر از یک عمل شگفت انگیز نیست. معماری لوکس به چگونگی استفاده از مصالح میپردازد نه میزان آن، که این چگونگی به کیفیت فضا و نور، روح مواد و توجه به جزییات در ساخت میپردازد، و سعی میکند با در کنار هم قرار دادن زیبایی و سادگی به همراه کاربردی بودنشان، تجربه ای خاص به صاحبان هدیه کند.

۶- گنجه های بزرگ:

در عموم خانه های امروزی، فضای کمد خانه از الویت بالایی برخوردارد است . اما در خانه های لوکس این قسمت از خانه فضای بزرگی را به خود اختصاص داده.
کمدها در خانه های لوکس، عموما در اتاق مستر قرار دارند که فضای مانند یک اتاق کوچک را به خود اختصاص می دهند.

۷- فضای زندگی در محلی باز و تماشایی در کنار اتش و آب:

شلوغی در فضای بیرونی خانه های لوکس نیز ادامه دارد.  صاحبان خانه های مجلل به همان اندازه فکر فضای داخلی خانه هستند، برنامه های متنوعی نیز برای فضای بیرونی خانه دارند.
در آب و هوای خوب، صاحبان خانه و مهمانان می توانند در فضای باز، گودال آتش را از بنزین سیراب کنند یا خورشید را توسط یک استخر لبه بی نهایت خیس کنند. البته هیچ خانه لوکسی، بدون فضاهای تفریحی متنوع و تماشاخانه ای برای رویدادهای ورزشی یا فیلم کامل نیست.

پاسخ دهیدآدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند * نام شما

استان البرز، فردیس، بلوار بهاران غربی، نبش خیابان تابان
شنبه - پنجشنبه: 9:00 الی 21:00
© "هتل برج دهکده". تمامی حقوق محفوظ است.